Demir-Sac Ustalarımız

  • Akara Metal - Abdullah Kara  /ANTALYA
  • Gold Demir Doğrama - Seyfi Ertürk  /ANTALYA
  • Üstün Metal LTD. ŞTİ.-Galip Koç  /ANTALYA
  • Top Demir Doğrama - Şükrü Toptürk  /ANTALYA
  • Sistem Asansör LTD. ŞTİ.-Alaaddin Tuna  /ANTALYA
Hepsini Görüntüle
1. SERA KONSTRÜKSİYON ÜRETİCİLERİ VE DONANIM SAĞLAYICILARI ÇALIŞTAYI
Cuma, 13 Mayıs 2011 11:25

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinin organize ettiği çalıştay Doc. Dr. Hasan Sileli' nin açılış konuşmasıyla başladı. AÜ Redüktörü  Prf. Dr. Cemal Taluğ, topluma karşı duyarlı, sektörle birlikte çalışan üniversite olarak bu çalıştaya katkı vermekten mutlu olduklarını söyledi.

argaiv1259

AÜZF Tarım Makineleri Bölüm Başkanı Prf. Dr. Ali İhsan Acar, bilimsel araştırma, bilim adamı, yetiştirmek sektörle birlikte AR-GE çalışması yapmak konusunda arzulu bir fakülte olduklarını ifade etti.

AÜZF Dekan Yardımcısı Halit Apaydın, Fakültede Sera konstrüksiyonu ve donanımları konusunda bölüm açmak için çalışacaklarını söyledi.

TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Prf. Dr. Vahit Kirişçi, Türkiye'nin tarımsal ihracatta başarılı olması için Modern Seralara ihtiyac olduğunu, Modern Sera yatırımları için yaptıkları teşviklerin hükümetce daha da arttırılması için çalışmalar yaptığını açıkladı.

Çalıştaya sektörden 25 firma katıldı. Katılımcılar çalışmalarındaki  sıkıntılarını beyan edip çözüm yollarını aralarında ayrıntılarıyla tartıştılar.

 Beş kişilik bir komisyon oluşturup sorunlarını çözecek mercilerle diyalogda bulunmayı ve daha güçlü çalışma için bir dernek kurmayı kararlaştırdılar. 2. Çalıştay için Ocak-Şubat 2011' de toplanmak üzere ayrıldılar.

 
canakkale canakkale canakkale truva search